Muzeum Fryderyka Chopina

Ferie w Muzeum Fryderyka Chopina

Sobota 5.02, godz. 16:00 

„Złota Kaczka”. Lekcja z warsztatem dla dzieci

Każdy zamek ma swoje legendy, nic zatem dziwnego, że i zabytkowa siedziba Muzeum Chopina osnuta jest tajemniczą opowieścią o Złotej Kaczce. Poszukamy jej wspólnie w podziemiach i zakamarkach, poznajmy różnicę między zamkiem a pałacem oraz doświadczymy, czym jest muzeum i jego skarby.  Na zakończenie wykonamy prace plastyczne lub podejmiemy muzyczne zabawy inspirowane bohaterką warszawskiej legendy.

Wiek: 4-6 lat

Cena biletu: 5 zł
https://bilety.nifc.pl/

Niedziela 6.02, godz. 16:00

„Patrząc inaczej, czyli Fryderyk Chopin w popkulturze”. Lekcja z warsztatem dla dzieci

Fryderyk Chopin żyje nie tylko w zachowanych utworach muzycznych, ale stanowi także nieustanną inspirację pozamuzyczną. Odkryjemy cechy charakterystyczne kompozytora, nie tylko dotyczące jego twórczości, ale także wyglądu, dzięki czemu łatwiej odnajdziemy je w naszej kulturze. Na koniec zaprojektujemy własne chopinowskie gadżety.

Wiek: 7-10 lat

Cena biletu: 5 zł
https://bilety.nifc.pl/

Niedziela 13.02, godz. 11:30

Laleczki z czasów Chopina. Warsztaty dla dzieci

„Odwracał się ukradkiem do lustra, układał włosy, poprawiał krawat i ukazywał się nagle przeistoczony w flegmatycznego Anglika, zuchwałego staruszka, sentymentalną i śmieszną Angielkę”. Były to typy doskonale zrozumiane i w sposób tak subtelny oddane, że nie można było ich podziwiać. (G. Sand „Historia mojego życia”)

Teatr był obecny w życiu małego Frycka i dorosłego Fryderyka stale. W domowym zaciszu tworzył przedstawienia teatralne z siostrą Emilką oraz był wielbicielem teatru operowego, który  wpłynął na jego twórczość. W Nohant, małej wsi we Francji, gdzie przez kilka lat Fryderyk spędzał wakacje komponując, zainspirował uzdolnionego plastycznie Maurycego, syna swojej towarzyszki George Sand, do stworzenia teatru kukiełek.  Autorką strojów laleczek, które są bohaterkami pokazu konserwatorskiego w Muzeum Chopina, jest najprawdopodobniej George Sand.

Lalki w teatrze to wyjątkowy przedmiot i nieodzowny rekwizyt. Warsztaty tworzenia laleczek w strojach z epoki Chopina będą świetną okazją do pokazania jego czasów w kontekście stroju i kostiumu oraz zwyczajów.

Podczas warsztatów zaprosimy uczestników do stworzenia kukiełkowej rodziny Chopinów w strojach z epoki.

Wiek: 5-12 lat.

Cena biletu: 5 zł
https://bilety.nifc.pl/

„Zima w mieście”

Jak co roku, tak i tej zimy Muzeum Chopina zaprasza dzieci spragnione muzealnych wrażeń! Od wtorku do piątku, przez cały okres trwania ferii, w przestrzeni ekspozycji czasowej „Chopin. Potęga znaku” odbywać się będą darmowe zajęcia łączące poznawanie pamiątek po kompozytorze, jego życiorysu oraz warsztatową część interaktywną. Na zajęcia zapisy przyjmują dzielnicowi koordynatorzy akcji Zima w Mieście. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę Urzędu Miasta: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl/vintro-parents/main.action

Strefa gier i zabaw

Zapraszamy do naszej sali koncertowej Muzeum Chopina, która na okres ferii zimowych (od 31 stycznia) przemieni się w przestrzeń do chopinowskich gier dla dzieci i dorosłych.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera