Art Box Experience

Pełna wrażeń jesień w Art Box Experience!

Wystawa „Immersive Monet & The Impressionists” zostaje przedłużona do końca października!  A od listopada coś naprawdę specjalnego – „Immersive Nutcraker – Dziadek do Orzechów” !

Kto nie chciałby, chociaż na chwilę, zanurzyć się w paryskim kabarecie i wejść wprost w krajobrazy z dzieł Claude’a Moneta, Augusta Renoira, Edgara Degasa, Paula Cezanne’a czy Eduarda Maneta? A może poczuć ciepło kominka i przenieść się w świąteczną atmosferę wraz z opowieścią o Dziadku do Orzechów?

Jesienią wszystko to będzie możliwe w Art Box Experience, gdzie na styku technologii cyfrowej, sztuki, nauki i rozrywki powstają unikalne multisensoryczne widowiska. Na miejscu znajdziemy kawiarnię ze słodkościami, kawą i nietuzinkowymi pamiątkami, a także rozbudowany program wydarzeń towarzyszących, w tym spotkań z edukatorami dla najmłodszych widzów. Na wystawę „Immersive Monet & The Impressionists” wybierzemy się w Art Box od środy do niedzieli. Na zwiedzających czekają tam magiczne Instaspoty: mostek w Giverny i nenufary oraz Paryża i wież Eiffla; sala edukacyjna z wprowadzeniem do wystawy oraz bezpłatna aplikacja mobilna z treściami wzbogacającymi wiedzę o impresjonizmie i najważniejszych artystach. Natomiast do przedwojennej „Retro Warszawy” Art Box zaprasza w poniedziałki i wtorki. Na wystawę „Immersive Nutcrakter – Dziadek do Orzechów” zapraszamy od 17.11.2023.

Bilety: do nabycia online (Bilety Art Box Experience) i na miejscu (Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53, drugie piętro; pon.-czw., od godz. 9.00 do 20.00, ostatnie wejście o 19.00; pt. od godz. 9:00 do 21:00, ostatnie wejście o godz. 20; weekend w godz. 10.00-21.00).

O wystawie „Immersive Monet & The Impressionists”

Produkcja: Lighthouse Immersive & Visioni Eccentriche

Twórcy: Massimiliano Siccardi, Vittorio Guidotti, Luca Lonogbardi

Ambasadorzy: Wernisażeria, Stach Szabłowski

Miejsce: Art Box Experience, Fabryka Norblina, Warszawa

Termin wystawy: 24.03- 12.11.2023

Odbywająca swoje światowe tournée wystawa „Immersive Monet & The Impressionists” po sukcesie w Stanach Zjednoczonych bije rekordy popularności w Europie – w Art Box Experience w warszawskiej Fabryce Norblina. Niezwykły animowany pokaz multisensoryczny z wykorzystaniem aż 438 obrazów impresjonistów wraz z towarzyszącą mu ścieżką dźwiękową będzie można podziwiać do 12.11.2023

Mówi się o niej, że to emocjonująca podróż po spektakularnej twórczości artystów, którzy nie tylko wstrząsnęli światem sztuki, zmieniając w malarstwie fazę koncepcyjną w fazę wykonawczą, ale też wywoływali towarzyską sensację, a nawet skandale. To, co dla malarzy akademickich mogło być zaledwie szkicem, dla impresjonistów stanowiło skończony akt kreacji. Jeden z najsłynniejszych obrazów Claude’a Moneta, powstały w 1872 roku, a pokazany na wystawie dwa lata później, zatytułowany „Impresja, wschód słońca”, na którym widzimy port w Hawrze zasnuty dymem i poranną mgłą z oranżową kulą słońca, namalowany został z niespotykaną wcześniej szkicową swobodą pędzla. Od tego obrazu wziął swoją nazwę impresjonizm. Co prawda, na początku praca została wykpiona przez krytyka satyrycznego pisma „Charivari”, ale to jedynie dodawało wigoru i pikanterii paryskiemu życiu artystycznemu. Tak było również z impresjonistami. Po pierwszej wystawie w 1874 roku w mieście ponownie wybuchł skandal: konserwatywne środowisko akademickie nie potrafiło pogodzić się z tym, że młodzi malarze, wbrew panującym regułom, sami wystawiają swoje prace, bez podporządkowywania się autorytetom. Z ponad 30 artystów wystawiających wówczas swoje obrazy wielu zostało zapomnianych, ale ci, którzy zyskali rozgłos, po latach stali się tak popularni, a ich obrazy tak wysoko wyceniane, że nie mogli się z nimi równać przedstawiciele żadnego innego kierunku sztuki. Claude Monet, August Renoir, Edgar Degas, Mary Cassatt, Paul Cezanne, Eduard Manet, Eugene Boudin, Camille Pissarro, J. M. W. Turner, Henri de Toulouse-Lautrec – to najsłynniejsi z nich. Twórcy wiejskich pejzaży i malarze życia paryskich bulwarów, piewcy prostych radości, kobiecej urody, beztroskiej zabawy, ale przede wszystkim zwolennicy dążenia do prawdy w oddawaniu natury. Odblask wschodzącego słońca na wodzie, migotanie światła w liściach, konfiguracja chmur na niebie, ruchliwe sylwetki ludzi – interesowały impresjonistów dużo bardziej niż technika wykończenia obrazu.

Czeka nas prawdziwa uczta dla oka i niespotykane artystyczne doświadczenie, bo obrazów mistrzów impresjonizmu w takim wydaniu jeszcze nie widzieliśmy. To wyjątkowa szansa, aby zobaczyć wszystkie najważniejsze dzieła impresjonistyczne rozproszone po najlepszych galeriach i muzeach świata w jednym miejscu. Immersyjny charakter wystawy pozwoli widzowi doświadczyć z bliska ponad 400 obrazów, jak również zanurzyć się wewnątrz jednego z nich – zachęca Joanna Kowalkowska, prezes Art Box Experience.

Jednocześnie to projekt edukacyjny, który zabiera widzów w historyczną podróż do świata sztuki w najlepszym wymiarze, ale tak nowoczesną w formie, że nie ma tam cienia nudy. Przepiękne motywy z obrazów malowanych z ogromną lekkością i wrażliwością przeplatają się z cudowną muzyką i przynoszą oglądającym niecodzienne emocje. To ogromna przyjemność gościć wystawę tego formatu w Art Box Experience, ale też wielka odpowiedzialność wobec odwiedzających – uzupełnia Mateusz Labuda, członek zarządu Art Box Experience. Każda nasza wystawa to jednocześnie wspaniała, atrakcyjna lekcja dla dorosłych i dla dzieci. Chcemy uczyć, ale przede wszystkim bawić, uwodzić gości obrazem i dźwiękiem, bez względu na wiek czy zamiłowanie do sztuki.

Ambasadorem wystawy został Stach Szabłowski, historyk i krytyk sztuki, niezależny kurator i publicysta, autor koncepcji kuratorskich kilkudziesięciu wystaw, projektów artystycznych i festiwali sztuki w przestrzeni publicznej. Rewolucja impresjonistyczna wydarzyła się 150 lat temu, ale duch tego przewrotu był nowoczesny i takim pozostał do dziś – mówi Szabłowski. Artyści, którzy popychali wówczas malarstwo na nowe tory, byli dziećmi świata zmieniającego się gwałtownie pod wpływem przemysłu, odkryć naukowych, rozwoju technologii. Dlatego ich wrażliwość wciąż przemawia do nas tak mocno; dynamicznie zmieniający się obraz rzeczywistości to jest również nasze doświadczenie. Impresjoniści byli zanurzeni w świecie, który i ich otaczał. Teraz dzięki zaawansowanym technologiom wizualnym na wystawie „Immersive Monet & The Impressionists” my zanurzamy się w ich malarstwie.

Wystawę można podziwiać do 7.11.2023

„Immersive Nutcraker – Dziadek do Orzechów” 

Produkcja: Lighthouse Immersive

Twórcy: Corey Ross, Svetlana Dvoretsky, Slava Zheleznyakov

Miejsce: Art Box Experience, Fabryka Norblina, Warszawa

Termin wystawy: 17.11 – luty 2024

Na sezon świąteczny przygotowaliśmy dla naszych widzów coś zupełnie specjalnego!

Śnieg za oknem, ciepło kominka, pachnąca choinka i historia dzielnej Klary walczącej z Królem Myszy we wspaniałej opowieści wzbogaconej porywającą muzyką – Immersive Nutcrucker – Dziadek do orzechów to idealna propozycja dla rodzin na Święta! Immersyjna wystawa oparta jest na balecie Piotra Czajkowskiego Dziadek do orzechów. Przygotowana w spektakularnym, disneyowskim stylu, z pewnością zachwyci dzieci i dorosłych.

Dziadek do orzechów i Król Myszy to jedna z najlepiej znanych zimowych bajek dla dzieci. Opowiadanie autorstwa E.T.A Hoffmanna pierwszy raz ukazało się drukiem w Berlinie w 1816 roku. Na język francuski przetłumaczył je sam Aleksander Dumas. Historię rozsławił Piotr Czajkowski, który w 1892 roku oparł na niej swój słynny utwór baletowy.

Balet opowiada przygody siedmioletniej Klary, która podczas nocy bożonarodzeniowej znajduje pod choinką dziadka do orzechów. Ze wszystkich prezentów ten podoba jej się najbardziej, więc zabiera go do swojego domku dla latek. Dziewczynka zasypia i śni o Krainie Słodyczy, w której razem z Księciem, w którego zmienił się Dziadek, musi stawić czoła złowrogiemu Królowi Myszy. Ten siedmiogłowy uzurpator chce zagarnąć dla siebie wszystkie słodycze! Czy mu się to uda?

Baśniowa opowieść rozpala wyobraźnię kolejnych pokoleń i jest jedną z ulubionych świątecznych historii. Uczestnicząc w pokazie Immersive Nutcrucker – Dziadek do orzechów w Art Box Experience Wy także poczujecie klimat świąt. Nie zabraknie u nas choinki, śniegu ani mnóstwa słodyczy! Wystawa ma również walor edukacyjny – tradycyjnie przy okazji wystawy przygotowaliśmy także wiele atrakcji dla najmłodszych.

Uczestnicząc w pokazie dowiecie się więcej o balecie i jednocześnie doświadczycie doskonałej zabawy łączącej pokolenia!

Wystawę można podziwiać od  17.11.2023 do lutego 2024 r.

Czym jest Art Box Experience?

To autorski projekt, który łączy najnowsze techniki animacji komputerowej i wrażeń dźwiękowych z bogatym systemem projekcji obrazu w technologii panoramy 360º, animacji 3D i 2D, a scenografia – rezultat cyfrowej projekcji o najwyższej jakości – przybierać może różne barwy i formy. Zamiast jedynie oglądać historię, o której opowiada dana wystawa, zwiedzający staje się jej częścią, zanurza się w niej wszystkimi zmysłami.

Wyróżnikiem Art Box Experience, obok najwyższej klasy rozrywki na światowym poziomie, jest również treść edukacyjna, związana z kulturą, sztuką, historią, nauką, geografią, przyrodą czy modą. Przy wystawach multisensorycznych „Retro Warszawa” i „Save the Planet” partnerami są instytucje kultury i nauki o najwyższej renomie: Dom Spotkań z Historią, Fundacja Nauka o Klimacie, MHŻP Polin, Muzeum Warszawy, Muzeum Ziemi, UN Global Impact.

Art Box Experience jest wielofunkcyjną przestrzenią immersyjną, gdzie na styku sztuki, nauki, cyfrowej technologii i rozrywki powstają unikalne multisensoryczne wystawy, spektakle, koncerty i eventy. Ambicją jego twórców jest prezentowanie tam atrakcyjnych i wartościowych treści z dziedziny sztuki, nauki, edukacji, ekologii i popkultury. Jest owocem pasji, doświadczenia i kompetencji autorytetów świata nowych technologii, rozrywki i świata muzealnego: Joanny Kowalkowskiej (współzałożycielki Art Box Experience, absolwentki prestiżowej uczelni artystycznej Central Saint Martins w Londynie, projektantki i dyrektorki artystycznej wielu międzynarodowych projektów interdyscyplinarnych, łączących ze sobą teatr, sztuki wizualne, design oraz pasjonatki nowych technologii), Mateusza Labudy (wicedyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie i Muzeum Warszawy, wieloletniego menadżera Maanamu, producenta muzycznego) i Piotra Sikory (współzałożyciela m.in. Platige Image, domu produkcyjnego „Dobro” czy Art Box Experience, międzynarodowego producenta filmów animowanych, cinematików do gier komputerowych oraz efektów specjalnych, nagrodzonych setkami nagród, w tym nominacjami do Oscara i brytyjskimi nagrodami BAFTA; do jego najbardziej rozpoznawalnych produkcji zaliczają się m.in. animacja krótkometrażowa Katedra, serial Wiedźmin dla Netfliksa, Wonder Woman dla DC Comics czy Melancholia i Antychryst Larsa von Triera).

Więcej na: https://artboxexperience.com/

Kontakt: Rezerwacje zajęć edukacyjnych i wejść dla grup: edukacja@artboxexperience.com

+48 728 946 168

+48 668 864 701

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera