OCZYSZCZACZ POWIETRZA – SPOSÓB NA ALERGIĘ

Alergia to wyjątkowo powszechna przypadłość. Mówi się o niej, jako o chorobie cywilizacyjnej, dotyka ludzi w każdym zakątku świata, w każdym wieku. Powodowana jest wieloma czynnikami. Alergia może mieć łagodne lub ciężkie objawy. W Polsce reakcję alergiczną wywołują najczęściej kurz, pyłki roślin, a także sierść zwierząt.  Główne jej objawy to katar, kichanie, łzawienie oczu, osłabienie i zmęczenie.  Nie każdy wie, że już teraz możemy rozprawić się ze wszystkimi objawami alergii w naszym domu. Dobry oczyszczacz powietrza potrafi wyłapać nawet 99,97% pyłków, pleśni, roztoczy i zanieczyszczeń, które wywołują dolegliwości alergiczne.

 

Urządzenie te zazwyczaj działa cicho, dzięki czemu może być uruchomione w dzień a nawet w nocy kiedy śpimy. Urządzenie ma wbudowany wentylator, który wciąga zanieczyszczone powietrze do wnętrza, gdzie następuje jego filtracja. Oczyszczacze świetnie się sprawdzą właśnie dla alergików, gdzie potrafią niemal całkowicie wyeliminować z powietrza czynniki wywołujące alergię. Natomiast urządzenia antysmogowe usuną groźne zanieczyszczenia z mieszkania.

Urządzenie dobiera się do wielkości pomieszczenia, w którym będzie ono pracować. Często producenci piszą, że oczyszczacz jest przeznaczony do wnętrz o powierzchni np. do 30 m2 ale tak naprawdę jego wydajność określa wskaźnik emisji czystego powietrza. Pokazuje on, ile czystego powietrza wraca do pomieszczenia w ciągu godziny.

Urządzenie pracuje najwydajniej przy zamkniętych oknach i drzwiach.Oczyszczacze nie wymagają żadnej instalacji, wystarczy podłączyć je do gniazdka. Ustawia się je w miejscu, gdzie jest swobodny przepływ powietrza niezbyt blisko urządzeń elektrycznych. Oczyszczacze powietrza mają estetyczny wygląd, dzięki czemu będą wyglądać dobrze w  każdym pomieszczeniu.

Dopasowane do potrzeb, wysokiej jakości urządzenie poprawiające jakość powietrza, z pewnością przyda się w każdym domu. Aby dowiedzieć się na ten temat więcej i zapoznać się z dostępną na rynku ofertą, warto poszukać dobrego sklepu stacjonarnego lub internetowego.

 

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera