Smartwatch – inteligentny zegarek dla dziecka.

Rodzice i opiekunowie często zastanawiają się w jaki sposób sprawować kontrolę nad dzieckiem i mieć z nim stały kontakt kiedy jest poza domem. Do tej pory najpopularniejszym takim urządzeniem był telefon ale nie zawsze się on sprawdzał ponieważ dziecko zapominało go ze sobą zabrać, odkładało w różne miejsca (bo przeszkadzało w zabawie), gubiło itp. Teraz mam alternatywę do telefonu – smartwatch.

Smartwatch to niewielkie urządzenie, które przypomina zegarek zakładany na nadgarstku, jednak jego funkcje są ogromne. Dzięki temu urządzeniu możemy skontaktować się z dzieckiem w każdym momencie, sprawdzić, gdzie się obecnie znajduje albo poprzez wbudowaną kamerę w środku urządzenia podejrzeć co właśnie robi. Możemy wyróżnić 3 najważniejsze funkcje smartwacha. Pierwsza to lokalizator czyli poprzez wbudowany nadajnik GPS w każdej chwili można sprawdzić gdzie znajduje się nasze dziecko. Taka funkcja nie tylko sprawdzi się podczas wyjazdów szkolnych ale możemy z niej korzystać codziennie – sprawdzić czy dziecko wróciło już ze szkoły, jest w domu pod naszą nieobecność, czy gdzie się znajduje po wyjściu z domu z kolegami. Kolejną zaletą smartwachy jest możliwość dzwonienia. Dzięki wbudowanej pamięci pozwalają zapisać numery telefonów. Jeden numer możemy wyróżnić jako SOS, dzięki czemu szybko będzie można wykonać połączenie do wybranej osoby.  Nie możemy zapomnieć też o alarmie – działa jak budzik czy przypominacz. Dzięki niemu dziecko nie zaśpi rano do szkoły oraz przypomni o dodatkowych lekcjach czy zajęciach. Warto zaznaczyć, że smartfon trudniej też jest zgubić czy zepsuć niż telefon.

Rodzaje wyświetlaczy Smartwatchów

Wyróżniamy dwa rodzaje wyświetlaczy: dotykowe lub ze zwykłą tarczą. Najmłodszym użytkownikom oraz dzieciom w ciągłym ruchu zaleca się kupno zegarka bez dotykowego wyświetlacza, który ma zdecydowanie mniej funkcji dodatkowych ale za to jest bardziej odporny na urazy. Natomiast starszemu dziecku warto już kupić smartwatch z dotykowym wyświetlaczem, który oferuje już np. otrzymywania powiadomień z mediów i dostęp do przeglądarki oczywiście z ograniczeniami rodzicielskimi. Smartwach powinien też być solidnie wykonany. Warto sprawdzić z jakich materiałów został zbudowany, czy nie będzie podrażniał skóry dziecka, czy nie będzie dziecko miało otarć w trakcie noszenia więc lepiej zdecydować się na modele znanej firmy niż kupować chińskie podróbki.

Czy warto kupić smartwatch swojemu dziecka? Na to pytanie już każdy rodzic powinien odpowiedzieć sobie sam. Na pewno biorąc pod uwagę jego wszystkie funkcje warto wziąć pod uwagę możliwość jego zakupu ale przede wszystkim zapytać o opinie przyszłego użytkownika czy taki gadżet mu się podoba.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera