Jak powstał system dla przedszkoli eLizak?

Powiedzenie „potrzeba matką wynalazków” w naszej historii nabiera dosłownego znaczenia. W Progress Plus s.c. innowacyjnymi technologiami zajmujemy się od lat. Jednak stworzenie systemu dla przedszkoli i żłobków nie było pierwotnie w obszarze naszych zainteresowań… A więc jak to się stało, że zaprojektowaliśmy jedną z najnowocześniejszych platform w Polsce?

Scenariusz napisało samo życie

eLizak powstał z doświadczeń rodzica, który po raz pierwszy posłał dziecko do przedszkola. I tak się złożyło, że zawodowo zajmuje się programowaniem w naszej firmie. Błażej zauważył potencjał do rozwoju i swoimi przemyśleniami podzielił się z zespołem.

„Na pomysł stworzenia systemu wpadłem w momencie, gdy płaciłem za żłobek córki. Placówka, nie miała opracowanej platformy, w której mógłbym sprawdzić historię i saldo płatności. Zdarzało mi się, że przy dokonywaniu przelewu nie wpisywałem kwoty z groszami, tylko zaokrąglałem ją w górę, bo tak było wygodnej. I po jakimś czasie zbierała się konkretna sumka. Nie miałem jednak możliwości zweryfikować wysokości nadpłat. Mogłem oczywiście zwrócić się do dyrekcji z prośbą o informacje (co trwałoby dłużej) lub wejść na konto bankowe, spisać kwoty i przeliczyć wszystko ręcznie. Ale nie o to mi chodziło. W tamtym momencie nie było odpowiedniego narzędzia, które rozwiązałoby mój problem. I pomyślałem, że mógłbym je przecież zaprojektować”. – Błażej Kita, programista Progress Plus s.c.

Krótko po wewnętrznym spotkaniu firmowym z inicjatywą stworzenia systemu dla przedszkoli i żłobków wyszliśmy do miejscowych placówek. Duże zainteresowanie tematem tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że warto podjąć nowe wyzwanie. Właśnie tak rozpoczęliśmy przygodę z eLizakiem, a jego rodzimym miastem stała się Bydgoszcz.

Solidny fundament do pracy

W Progress Plus s.c. specjalizujemy się w tworzeniu i rozwijaniu rozwiązań informatycznych dla różnych branż: od prostych programów fakturujących, przez aplikacje mobilne, aż po rozbudowane programy do sterowania „inteligentnymi budynkami”. Setki wdrożonych projektów i lata zdobytego doświadczenia pozwoliły nam stworzyć platformę dla przedszkoli, która ewoluuje wraz ze zmieniającymi się wymaganiami jej odbiorców. A przy tym jest prosta w obsłudze, funkcjonalna i maksymalnie spersonalizowana.

Czerpiemy wiedzę z różnych źródeł

Od początku zależało nam, by eLizak odpowiadał na realne potrzeby wszystkich swoich użytkowników: rodziców, wychowawców, dyrekcji. Dlatego już na etapie pomysłów intensywnie konsultowaliśmy się z każdą z tych grup. Naszym celem było wypuścić system i aplikację, które:

  • umożliwią rodzicom wgląd w codzienne życie dziecka w placówce, usprawnią komunikację z wychowawcami i dadzą pełną kontrolę nad rozliczeniami,
  • udostępnią praktyczne narzędzia do codziennej pracy wychowawcom,
  • będą generować znaczną oszczędność pieniędzy i czasu pracy dyrekcji.

Czy nam się to udało?

Z dumą stwierdzamy, że tak! Na bazie zdobytych informacji, po długich testach i wielogodzinnych analizach zaprojektowaliśmy stabilny szkielet systemu dla przedszkoli, który ciągle doskonalimy i rozbudowujemy.

Wychodzimy z założenia, że współpraca się opłaca

eLizak jest jak żywy organizm. Rozwija się i przystosowuje do nowej rzeczywistości i rosnących potrzeb użytkowników.

Jak to możliwe?

Jesteśmy w stałym kontakcie ze wszystkimi placówkami, które wdrożyły u siebie platformę. Każdy zgłoszony przez nie pomysł dokładnie omawiamy, testujemy i jeśli spełnia oczekiwania: dodajemy do systemu. Dzięki temu aplikacja mobilna dla rodziców czy panel administracyjny są wyposażone tylko i wyłącznie w faktycznie potrzebne funkcje, które będą wykorzystywane.

Jesteśmy otwarci na połączenie sił

Chętnie podejmujemy współprace z przedsiębiorstwami, które realnie podnoszą jakość świadczonych przez nas usług. I które także mogą rozwijać się dzięki nam. Świetnym przykładem jest tutaj zsynchronizowanie platformy eLizak z czytnikiem kart zbliżeniowych firmy MicroMade. Krok ten pozwolił nam na w pełni zautomatyzowane i maksymalnie precyzyjne generowanie raportów wejść i wyjść podopiecznych oraz pracowników placówki. Na tej podstawie dyrekcja jest w stanie w dosłownie kilka minut przygotować kompletne miesięczne rozliczenia.

Plany na przyszłość?

Są ambitne! Wyznaczyliśmy sobie kilka ścieżek rozwoju. Codziennie odkrywamy nowe obszary do zagospodarowania. Chcemy nadal inwestować w postęp technologiczny systemu eLizak. Będziemy pogłębiać fachową wiedzę i dzielić się nią z Wami na naszym blogu, na który zresztą już teraz serdecznie zapraszamy.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera