W najstarszym mieście Małopolski  – Bochni, znajduje się prawdziwy skarb ukryty 250 m pod ziemią, Kopalnia Soli Bochnia, Pomnik Historii, obiekt UNESCO

Pobyt w podziemiach najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce to połączenie zabawy i  nauki. Podczas wycieczki szkolnej prezentowane są zjawiska przyrodnicze, historia, rzemiosło górnicze,  rozwój  przemysłu i sama kopalnia. Prezentacje multimedialne, w zintegrowany z otoczeniem sposób pojawiają się podczas zwiedzania kopalni. Budują nastrój, przenoszą  do dawnej kopalni. Dzięki temu dzieci otrzymują ogromną dawkę wiedzy, podanej  z odrobiną humoru. Zwiedzanie kopalni, jest jak podróż w czasie wzbogacona dodatkowymi atrakcjami takimi jak przejazd kolejką górniczą, lub podziemna przeprawa łodzią.

Kopalnia oferuje zarówno standardowe zwiedzanie trasy turystycznej  jak i pobyty edukacyjne                     lub integracyjne, dostosowane do wieku uczestników wycieczki.

Dla uczniów i nauczycieli odwiedzających najstarszą kopalnię soli w Polsce przygotowano aż sześć programów edukacyjnych, których scenariusze oparte zostały na spotkaniach z bohaterami bocheńskich legend i podań oraz postaciami historycznymi. Wszystkie programy pobytów w kopalni dostosowane są do wieku uczestników i podstawy programowej.

Pobyty nocne.

W kopalni organizowane są pobyty nocne, dla grup jak i osób indywidualnych. Pobyt łączy zwiedzanie trasy turystycznej z pobytem w komorze Ważyn i noclegiem w nietypowym miejscu.

Morski klimat.

Grupy zjeżdżające  do kopalni przebywają w unikalnym mikroklimacie solnych komór. Powietrze w kopalni oczyszcza się  w naturalny sposób  w solnych wyrobiskach i dodatkowo zostaje wzbogacone przez mikroelementy, które korzystnie wpływają na zdrowie.

Sprawdź ofertę : www.kopalnia-bochnia.pl

Ważne informacje dla rodziców i organizatorów wycieczek

Wybierając się do Kopalni Soli Bochnia należy pamiętać o wygodnym obuwiu i wierzchnim okryciu (przez cały rok). Pod ziemią znajduje się punkt gastronomiczny. Zorganizowane grupy szkolne mogą podczas dokonywania rezerwacji pobytu zamówić również gorący posiłek .

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera