1989r.

Założenie firmy rodzinnej pod nazwą WPPH ELENA IMPORT-EXPORT FRANCISZEK SIEGIEŃ.

Lata 1990-2000

Działalność firmy głównie opiera się na liofilizacji owoców, warzyw, mięs, ziół, przypraw, grzybów metodą sublimacji. Stały nadzór Powiatowego Inspektoratu Weterynarii oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

2000r.

Uzyskanie Świadectwa Ochronnego na znak towarowy z Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej nr 153232.

Przeczytaj, jak rozwijała się nasza firma w późniejszych latach!

2001r.
Wdrożenie systemu kontroli jakości HACCP. Wyróżnienie Specjalne VIII Targów Rolno-Przemysłowych „AGRO – ZAM 2001” za Naturalne Produkty Liofilizowane. Otrzymanie certyfikatu z prawem do oznaczania szczypiorku liofilizowanego zastrzeżonym godłem „DOBRE BO POLSKIE”. Uzyskanie zezwolenia na produkcję i eksport liofilizowanych: mięs wieprzowego, wołowego i drobiowego, jako jedyna firma w Polsce. Nadanie identyfikacyjnego numeru weterynaryjnego 30 07 03 06 i ujęcie WPPH ELENA w rejestrze Głównego Lekarza Weterynarii pod pozycją: 3452.

2002r.
Zdobycie złotego medalu na Międzynarodowych Targach Bydgoskich „INTERPIEK POLGASTRO 2002”. Otrzymanie Pucharu Starosty kaliskiego dla Najlepszego Produktu V Targów Ogrodniczo-Rolniczych i Działkowych. Nadanie Znaku Wielkopolskiej Jakości od Polskiej Izby Gospodarczej firmie WPPH ELENA za flaki wołowe liofilizowane, mięso drobiowe liofilizowane, szynkę wędzoną liofilizowaną.

2003r.
Modernizacja i rozbudowa Zakładu Liofilizacji. Wybudowanie nowoczesnych chłodni składowych. Modernizacja logistyczna. Uzyskanie zaświadczenia z pozytywną opinią oraz decyzją o nadaniu certyfikatu po przeprowadzonym audycie certyfikującym z firmy TUV Rheinland Group. Otrzymanie GRAND PRIX na III Międzynarodowych Targach Zaopatrzenia Wojska, Straży Granicznej i Policji ” LOGISPOL 2003″ za wykorzystanie technologii liofilizacji produktów żywnościowych. Przyjęcie do bazy danych firm unijnych pracujących na rzecz zaopatrzenia i dostaw do wojska D&B firmę WPPH ELENA pod numerem D-U-N-S: 422532247.

2004r.
Uzyskanie Świadectwa Kwalifikacyjnego nr 69/B/2004 do zaopatrywania wojska w środki spożywcze pochodzenia zwierzęcego. Przyjęcie Członkowstwa Stowarzyszenia na rzecz Dostaw Towarów i Usług dla Wojska i Straży Granicznej. Rejestracja firmy jako podatnika VAT UE : PL 6180061318.

2005r
Uzyskanie certyfikatu zgodności systemu zapewnienia jakości z wymaganiami normy DS. 3027 E: 1997 system HACCP. Uzyskanie Natowskiego Kodu Podmiotu Gospodarki Narodowej: 0987H. Otwarcie ELENA TURIST, oferującej gotowe dania turystyczne. Otrzymanie Wyróżnienia XXI Targów Zdrowego Życia i Żywności „ECOLIFE 2005” za zestaw naturalnych dodatków do żywności. Otrzymanie wyróżnienia „Wstęgi Niemna” Międzynarodowych Targów „KALININGRAD 2005” za innowacyjność i nowoczesne technologie. Otrzymanie GRAND PRIX na III Międzynarodowych Targach Zaopatrzenia Wojska, Straży Granicznej i Policji „LOGISPOL 2005” za wykorzystanie technologii liofilizacji produktów żywnościowych. Otrzymanie Certyfikatów GOSTSTANDARD na rynek rosyjski.

Lata 2006-2010
Otrzymanie certyfikatów GOSTSTANDARD na rynek białoruski. Stworzenie pierwszej strony internetowej. Rozpoczęcie projektu zaopatrzenia grup sportów ekstremalnych, ekspansja produktów liofilizowanych na kraje wschodnie -początek budowania rynku w Rosji. Firma nadal się rozwija, proponując nowe produkty i nowe technologie. Liofilizowane dodatki do żywności w postępowaniu konkursowym „Dodatek przyjazny Konsumentowi” uzyskały nominację do Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Polagra-Food 2006. Firma uzyskała Certyfikat HACCP w zakresie liofilizacji owoców, warzyw, grzybów, mięsa i produktów mięsnych.

Wyjazdy zagraniczne:

Międzynarodowe Targi Spożywczo-Gastronomiczne – Brno, Czechy
BioFach 2008 – Norymberga, Niemcy
Agroprodmash 2009 – Moskwa, Rosja
World Food Moscow 2009 – 18 Międzynarodowe Targi Spożywcze – Moskwa, Rosja
Peterfood 2009 – 18 Międzynarodowe Targi Spożywcze – St. Petersburg, Rosja
PROD EXPO Ukraina 2010 – Kijów, Ukraina
Food&Taste 2010 – Międzynarodowe Targi Spożywcze – Frankfurt nad Odrą, Niemcy
MT WORLD FOOD – Moskwa, Rosja
Riga Food 2010 – Ryga, Łotwa
BioFach 2010 – Norymberga, Niemcy
Kiev AgriHort – Międzynarodowe Targi Rolnictwa i Sadownictwa – Kijów, Ukraina

Lata 2011-2013
Zbudowanie rynku w Europie i poza jej granicami, przeniesienie kontaktów handlowych w stronę Europy w związku z zamknięciem rynku rosyjskiego. Budowanie nowych produktów i nowych marek – linia naturalnych suplementów diety KOLAGENUM, która została bardzo życzliwie przyjęta przez Odbiorców. Firma uczestniczy w konferencji szkoleniowej „Firma – wiarygodnym partnerem dla służb mundurowych” organizowanej przez Stowarzyszenie Dostawców Na Rzecz Służb Mundurowych. Uzyskanie Certyfikat Cell Line dla liofilizowanego kolagenu z ryb. Produkt Roku Targi Dieta i Zdrowie w Lublinie. I miejsce w konkursie ZŁOTA PIECZĘĆ Nutrikosmetyk 2012 w kategorii Produkt Polski za Kolagenum.

Wyjazdy zagraniczne:

MENOPE 2011 – 9 Międzynarodowe Targi Produktów Naturalnych i Organicznych – Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie
PETERFOOD 2011 – St. Petersburg, Rosja
AidEx 2011 – The Global Humanitarian Aid Event – Bruksela, Belgia
VITAFOODS 2011 – International & Finished Products Expo – Genewa, Szwajcaria
PRODEXPO 2011 – XVII Międzynarodowa Wystawa Branży Spożywczej – Kijów, Ukraina
BioFach 2011 – Targi Żywności Ekologicznej i Innych Produktów Naturalnych – Norymberga, Niemcy
BioFach 2012 – Norymberga, Niemcy
Summer Fancy Food Show – Waszyngton, USA
Międzynarodowe Targi Spożywcze WEH – Ragdona, Słowenia
World Food – Moskwa, Rosja
Macfrut 2012 – Cesena, Włochy
Food & Taste 2012 – Frankfurt nad Odrą, Niemc
Targi Logistyczne – Berlin, Niemcy
Targi Rolno-Spożywcze – Meknes, Maroko
Targi SMES Produkt, Service and Technology – Ułan Bator, Mongolia
Anuga 2013 – Kolonia, Niemcy
Agro-Food Irak – Irbil, Irak

Lata 2014-2015
Wejście na rynek detaliczny z naturalnymi owocami liofilizowanymi, plany zaopatrywania sklepików szkolnych w zdrową żywność. Medal Honorowy „Zasłużony Dla Eksportu”. Lider Bezpieczeństwa Państwa za innowacyjność na rzecz bezpieczeństwa i obronności.

Wyjazdy zagraniczne:

International Organic and Green Food Industry Expo – Szanghaj, Chiny
ProdExpo 2014 – Moskwa, Rosja
BioFach 2014 – Norymberga, Niemcy
China International Consumer Goods Fair 2014 – Ningbo, Chiny
Natura – Zdrowie – Uroda – Londyn, Wielka Brytania
Wyjazd biznesowy – Alaska, USA
Grune Tage Thuringen – Erfurt, Niemcy
BioFach 2015 – Norymberga, Niemcy
Summer Fancy Food – Nowy Jork, USA

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera